Chłodnictwo

Klimatyzacja

Ogrzewanie

Serwis

KLIMATYZACJA WENTYLACJA

KLIMATECHNIK zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem układów klimatyzacyjnych w małych i dużych obiektach o charakterze indywidualnym i przemysłowym. Zgodnie z życzeniem Klienta wyposażymy w optymalny system klimatyzacyjny lub wentylacyjny zarówno sklep, restaurację, jak i biuro czy halę produkcyjną. Jesteśmy też przygotowani do realizacji projektów klimatyzacji specjalnej.

Oferujemy również serwis klimatyzacji samochodowej:

  • opróżnienie układu z czynnika
  • oczyszczenie czynnika i układu z wody
  • próba szczelności układu
  • napełnienie układu odpowiednią ilością, UV, Czynnika i Oleju
  • pomiar efektywności chłodzenia
  • kontrola sprężarki, wentylatora i szczelności zaworków

Montowane przez nas urządzenia dostosowujemy do parametrów technicznych i przeznaczenia obiektu.

Zapewniamy Państwu konkurencyjne ceny, stały serwis gwarancyjny na terenie całego kraju oraz wyjątkowo niskie ceny serwisu pogwarancyjnego.

W zakresie klimatyzacji i wentylacji współpracujemy z takimi firmami jak: Trane, Vts Clima, Panasonic, Venture Industries, Carrier, Toshiba, Mc Quay, LG, Mitsubishi, Air Forte.

Nasza oferta w zakresie klimatyzacji to grupy urządzeń: RAC, PAC i systemy VRF.Ich przeznaczenie pokrywa wymagania zarówno użytkowników prywatnych, biznesowych, jak i instytucjonalnych.

RAC (Room Air Conditioners) – to grupa klimatyzatorów przeznaczona dla odbiorców indywidualnych (klimatyzacja małych domów i mieszkań) oraz biznesowych (małe sklepy i biura) do montażu w mniejszych pomieszczeniach (wydajność od 2kW do 7kW).
Większość urządzeń z tej grupy pracuje w konfiguracji „split”, jednakże możliwe są też konfiguracje typu „multi-split” (do 4 jednostek wewnętrznych na jedną jednostkę zewnętrzną). Jednostki wewnętrzne montowane są na ścianie (ścienne), w kanałach wentylacyjnych (kanałowe) lub w suficie (kasetonowe). Dostępne są jednostki chłodzące (bez inwertera) i chłodząco-grzejące (z inwerterem) przystosowane do pracy przy temperaturze zewnętrznej do -15°C. Na uwagę zasługują również ograniczenia gabarytowe instalacji – maksymalna odległość i przewyższenie pomiędzy jednostką zewnętrzną a wewnętrzną (odpowiednio: 30m i 20m), a także prostota montażu, która obniża cenę instalacji urządzeń.

PAC (Packaged Air Conditioners) – to klimatyzatory stworzone z myślą o zastosowaniach biznesowych i przemysłowych (duże biura, restauracje, sale konferencyjne itp.).

Szersza oferta jednostek wewnętrznych (ścienne, podsufitowe, kasetonowe i kanałowe) i większe wydajności (od 4kW do 25kW) umożliwiają tworzenie instalacji o większej całkowitej długości (do 70m) i większych przewyższeniach (do 30m), a także lepiej dopasowaną do estetyki i kompozycji pomieszczeń. Grupę PAC cechuje lepsza (w porównaniu do RAC) konfigurowalność systemu i szersze możliwości sterowania pracą poszczególnych urządzeń (centralny system sterowania). Dzięki specjalnej konstrukcji jednostek zewnętrznych możliwe jest zapewnienie cichej i efektywnej pracy systemu do temperatury zewnętrznej nieprzekraczającej 43°C, a system V-Multi umożliwia podłączenie do 4 jednostek wewnętrznych na jedną jednostkę zewnętrzną. Podobnie jak RAC, PAC oferuje urządzenia chłodzące (bez inwertera) i chłodząco-grzejące (z inwerterem).

VRF (Variable Refrigerant Flow) – to systemy klimatyzacyjne o zmiennej wydajności geometrycznej jednostki zewnętrznej regulowanej płynnie przez sterownik. Znajdują one zastosowanie w klimatyzacji budynków, hal produkcyjnych i montażowych itd.
Umożliwiają tworzenie skomplikowanych (rozpiętość do 500m, przewyższenie do 160m) systemów klimatyzacyjnych poprzez odpowiednie łączenie jednostek zewnętrznych (do 136kW) i wewnętrznych (do 48 urządzeń), dając tym samym duże możliwości sterowania (indywidualne nastawy dla każdej jednostki wewnętrznej, z jednoczesnym chłodzeniem i grzaniem (odzysk ciepła) włącznie) i monitoringu. Szeroka gama jednostek wewnętrznych (14 typów i ponad 70 modeli) umożliwia pełną integrację systemu z budynkiem zachowując jego estetykę wewnętrzną i zewnętrzną przy niskim poziomie hałasu.

klimatyzacja

images (6)

Klimatechnik 80i50428

home_slide_1